Kontrast:

Czcionka:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji. Planowane wyniki operacji: Osiągnięcie oczekiwanego postępu finansowego we wdrażaniu LSR.
Typ/nazwa operacji: Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji.
Działanie PROW 2014-2020: M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność)

środa, 25 wrzesień 2019 14:58

Wizyta studyjna w Finlandii

W dniach 16-19 września br. grupa przedstawicieli obszaru LGD Ziemia Gotyku uczestniczyła w wizycie studyjnej w Finlandii w ramach międzynarodowego projektu współpracy Eco-North. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk w zakresie rozwiązań ekologicznych oraz programu LEADER. Podczas wizyty uczestnicy spotkali się z pracownikami  LGD Kuudestaan, która koordynuje projekt Eco-North. Na spotkaniu został przedstawiony  systemem funkcjonowania Lokalnych Grup Działania w Finlandii,  a w szczególności realizacja projektów przez LGD Kuudestaan. Organizacja Kuudestaan ry działa na rzecz społeczności lokalnej już od blisko 20 lat, a obszar działania tej lokalnej grupy obejmuje 4 gminy wiejskie tj. Ähtäri, Alavus, Soini i Kuortane znajdujące się w regionie Południowa Ostrobotnia, blisko 300 km od miasta Turku. Liczba mieszkańców na tym terenie wynosi ok. 25 000, średnia gęstość zaludnienia to 8 osób/km2. W trakcie wizyty studyjnej uczestnikom zaprezentowano lokalnych przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia LGD oraz branże gospodarki ważne dla tego obszaru grupy Kuudestaan. Cyfryzacja, czyste technologie, zrównoważona gospodarka i sztuczna inteligencja to kierunki rozwoju dla mieszkańców obszaru LGD Kuudestaan. Uczestnikom zaprezentowano również jedną z największych atrakcji turystycznych – ZOO w Ähtäri, które słynie z żyjących tam azjatyckich pand wielkich. Podczas spotkania z przedstawicielami gminy Soini omówiono system działania gospodarki w obiegu zamkniętym w Finlandii oraz projekty wdrażane przez gminę w ramach programu Leader.  Finowie regularnie uprawiają turystykę przyrodniczą, dlatego na koniec uczestnicy wizyty mieli możliwość odbycia wędrówki leśnym szlakiem Arpainen.

biuro@ziemiagotyku.com

56 610 80 17

Brąchnówko 18, 87-140 Chełmża
Biuro czynne pn - pt 7.30-15.30

Copyright © 2016. projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Strona korzysta z plików cookie