Kontrast:

Czcionka:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji. Planowane wyniki operacji: Osiągnięcie oczekiwanego postępu finansowego we wdrażaniu LSR.
Typ/nazwa operacji: Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji.
Działanie PROW 2014-2020: M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność)

poniedziałek, 27 maj 2024 11:29

Relacja z wyjazdu studyjnego

W dniach 21-24 maja 2024 roku, LGD Ziemia Gotyku zorganizowała wyjazd studyjny do województwa  świętokrzyskiego. Tematem przewodnim był rozwój gospodarstw agroturystycznych, tworzenie zagród edukacyjnych oraz lokalnych szlaków tematycznych, takich jak przetwórstwo lokalnych produktów czy unikalne atrakcje turystyczne.

Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie w gospodarstwie agroturystycznym Pytlówka. Przemili gospodarze oprowadzili nas po swoim gospodarstwie, opowiedzieli historię jego powstania, a także podali pyszny obiad złożony z zalewajki i męcybuł, przygotowany przez gospodynię.

Następnego dnia spotkaliśmy się z przedstawicielami LGD Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, którzy przedstawili nam realizowane projekty. Następnie odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne B&B Bronkowice, które również skorzystało z dofinansowania LGD na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzień zakończyliśmy wizytą na Łysej Górze, drugim co do wysokości szczycie w Górach Świętokrzyskich, po Łysicy.

Ostatniego dnia mieliśmy okazję odwiedzić Winnicę Nad Źródłem, gdzie pokazano nam 60-arową plantację winogron i przedstawiono proces produkcji wina. Następnie udaliśmy się do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji z lokalnymi twórcami i muzykami, podczas której nie zabrakło tańców i wspólnego śpiewania.

 

Galeria - klinkij 

 

wyjazd studyjny  współfinansowany  przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Gotyku współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

biuro@ziemiagotyku.com

607 745 091

ul. Sadowa 2C, 87-148 Łysomice
Biuro czynne pn - pt 7.30-15.30

Copyright © 2023.
Projekt i wykonanie Agencja Social Media Pollyart

Strona korzysta z plików cookie