Kontrast:

Czcionka:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji. Planowane wyniki operacji: Osiągnięcie oczekiwanego postępu finansowego we wdrażaniu LSR.
Typ/nazwa operacji: Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji.
Działanie PROW 2014-2020: M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność)

piątek, 07 październik 2016 10:32

Relacja z realizacji miniprojektu pt. „Ziemniaczane sałatki i medialne dodatki

 

Dnia 29 i 30 września br. na terenie świetlicy wiejskiej w Pluskowęsach oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Pluskowęsach zrealizowano miniprojekt w ramach projektu „Wspólne dziedzictwo łączy pokolenia Ziemi Gotyku” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Dzień pierwszy.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz gimnazjaliści z Pluskowęs  spotykają się w  świetlicy wiejskiej. Tam rozpoczyna się wielka kulinarna przygoda. Młodzież, pod czujnym okiem doświadczonych kucharek, nauczy się przygotowywać zapiekankę ziemniaczaną z serem, warzywami i mięsem oraz tradycyjną sałatkę warzywną. Pani Zuzanna sprawnie zarządza pracą. Michał nawet z ręka w gipsie włącza się w „kulinarne szaleństwo”. Janek z siłą drwala trze żółty ser. Wszystko nagrywa szkolną kamerą Michał. Majka i Agata w przerwie między pracami kuchennymi przeprowadzają wywiady. Pani Danka opowiada o tym, jak reaktywowano Koło Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach i ile przyjemności sprawiają paniom wspólne spotkania. Po dość wyczerpującej pracy wszyscy rozchodzą się w miłej atmosferze, aby następnego dnia kontynuować „wariacje kulinarne”. Kolejny dzień zapowiada się ciekawie, ponieważ w Gimnazjum odbędzie się coroczny festyn „Święto Pieczonego Ziemniaka”.  Uczennice i uczniowie, ich rodziny oraz kadra skosztują ziemniaczanych pyszności. Ciekawe, jak to wszystko będzie smakować?

Dzień drugi.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich spotykają się z uczniami w kuchni gimnazjalnej. Tam następuje dalsza praca, tym razem zapiekanka z cebulą i śmietaną oraz pieczone ziemniaczki z masłem czosnkowym, topionym serkiem i przeprawami. Atmosfera ciągle bardzo dobra. Praca wre. Po przygotowaniu smakołyków, wszystko trafia na stoły w plenerze. Rozpoczął się już festyn szkolny „Święto pieczonego ziemniaka”. Uczestnicy wydarzenia są zachwyceni wyśmienitymi daniami. Proszą o przepisy.  Uczniowie chętnie opowiadają, jak przygotować ziemniaczane zapiekanki. Michał nadal wszystko nagrywa. Nie jest jednak osamotniony w tej pracy, bo gimnazjaliści z GimplusTV nie stronią od swoich powinności. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich również  włączają się w pracę reporterską. Wszyscy czekamy na filmik z realizacji projektu.

 

Tekst: Danuta Zdrojewska

 

GALERIA

biuro@ziemiagotyku.com

607 745 091

ul. Sadowa 2C, 87-148 Łysomice
Biuro czynne pn - pt 7.30-15.30

Copyright © 2016. projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Strona korzysta z plików cookie